Plzeň

FNB – Jídlo místo zbraní, Solidarita místo Nenávisti, Pomoc místo Lhostejnosti

FNB Plzeň je skupina lidí-dobrovolníků, kteří věnují svůj vlastní volný čas pravidelnému vaření veganského jídla a poté jeho bezplatným rozdáváním lidem bez domova. Pro vaření se snažíme získávat potraviny zdarma a to dumpsterem nebo z jiných zdrojů. Takto získané „zrecyklované“ potraviny mohou být výsledkem toho, kolik jídla se zbytečně vyhodí. Denodenně můžeme být svědky davově se rozrůstajících super/hyper/marketů plných lidí bezmyšlenkovitě házející potraviny do nákupních vozíků. Touto činností i revoltujeme proti současné kapitalistické společnosti, založené na materialismu dávající přednost před pravou lidskostí. Společnost, ve které žijeme, vidíme plnou sebestřetného chování jednotlivců s chamtivým jednáním. Hrají si na vlastním písečku a za zapůjčenou lopatičku očekávají celý hrad. Jednají dle směny dávát a přijímat, v nejhorším případě pouze brát.
My naopak máme obrovskou chuť pomoci těm, kteří to skutečně potřebují. Nehceme uspokojovat své vlastní ega, ale chceme stírat rozdíl a nahrazovat solidaritu za lhostejnost.
Činnost FNB chápeme také jako psychickou pomoc pro ty, kteří ztratili domov a nyní mohou pociťovat, že se pro společnost stali nechtěným plevelem.

To jsou hlavní důvody, proč jsme se rozhodli činnost FNB v Plzni obnovit a začít pravidelně vařit každou neděli. Nespokojíme se pouze s vařením, ale budeme se snažit o větší přesah FNB.

Vydáváme každou neděli od 14:00hod. u Zápodočeského muzea v Plzni (u kašny!).

Kontakt: plzen [zavináč] food-not-bombs.cz