Benefice v Jihlavě

Když už děláme ten benefit na Food not bombs tak by asi bylo fajn, kdyby jsme sem taky napsali co to vlastně je a co lidi ve Food not bombs dělají. Food not bombs NENÍ žádná uniformní iniciativa, nevládka nebo nedej BOŽE charita, JDE O volné, svobodné seskupení lidí, kteří dělají různé věci, např. vaření jídla pro potřebné, ALE není to jen o vaření jídla, jak už nepatrně napovídá název, aktivisté FNB upozorňují např. na veletrhy zbraní (u nás třeba IDET v Brně) + DALŠÍ VĚCI.

Upozorňování na plýtvaní jídlem, pokud je to možné, recyklace je nejlepší cestou jak získat suroviny na vaření.

RECYKLACE?
Vybírání kontejnerů u supermarketů je dobrým zpestřením večera, určitě zajímavější způsob „nakupování“ než chození po supermarketu a plnění košíků věcma, které se nám v obchodě zalibí.

VEGANSTVÍ
Veg/etari/anství je při vaření samozřejmostí. Tím, že při vaření nepoužíváme živočišné suroviny upozorňujeme na fakt, že jen kvůli lidské nenasytnosti a neschopnosti upustit od pojídaní těl mrtvých živočichů umírají již po desítky let miliardy nevinných bytostí.
NA KONEC je důležité zmínit, že většina skupin FNB funguje na anarchistických a rovnostářských principech. NEUZNÁVÁME jakýkoliv druh útlaku jako je rasismus, fašismus, nacismus, sexismus, ageismus a podobná zvěrstva!